Německé energetické koncerny E.ON a RWE i švédský Vattenfall mají reálnou šanci, že na spolkové vládě vymohou finanční náhradu za škody, které jim způsobilo předčasné odstavení jaderných elektráren v Německu. Spolkový ústavní soud v Karlsruhe včera rozhodl, že vláda částečně porušila jejich vlastnická práva, a firmám proto náleží "přiměřená náhrada".

Ústavní soud její výši ale nestanovil. Musí se určit během jednání koncernů s vládou. Podle listu Handelsblatt by bylo nejrozumnější dospět k ní v rámci mimosoudního vyrovnání. Soudy se mohou vléci hodně dlouho.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.