Poslední dny přinesly řadu rekordních aukčních výsledků. Síň Adolf Loos Apartment and Gallery hlásí prodej Kupkova obrazu Série C I (Protihodnoty) za 62 milionů korun, Kokoschkových Žab za 36,25 milionu, obrazu Josefa Šímy Ve čtyři hodiny odpoledne za rekordních 22 milionů. O den později je však Šímův rekord překonán v aukci Galerie Kodl, kde dala dražitelka za jeho Ateliér 24 milionů korun. Za 15 milionů tam mění majitele obraz Antonína Slavíčka Na lavičce z roku 1899.

Není divu, že když investoři v době extrémně nízkých úrokových sazeb hledají, kam rozšířit své portfolio, obracejí pozornost k umění. Evidentně se v něm pohybují velké peníze. Jak ale poznat, do čeho se vyplatí ukládat prostředky?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zorientovat se na trhu s uměním je poměrně náročné. Je třeba studovat, navštěvovat výstavy, sledovat ceny. Trendy naznačí i specializované indexy.
  • Řešením pro investory se může stát specializovaný fond či art banking.
  • Podle šéfredaktora časopisu Art & Antique Jana Skřivánka půjdou nahoru ceny umění 19. století. Za podceněnou považuje také většinu autorů poválečného umění.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru