Přední světový výrobce zdravotnických lůžek Linet chce v lednu u Slaného otevřít novou výrobní halu. Technické vybavení je už připravené, ale firma se stále potýká s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců, například svářečů. "Když potřebujete lidi, kteří mají obě dvě ruce pravé a dokážou smontovat postel, tak je trh práce už přebraný," říká šéf Linetu Tomáš Kolář. Situaci se firma snaží řešit najímáním pracovníků z Ukrajiny, ale podle Koláře jde o zdlouhavý a náročný proces.

Podobně jako Linet je na tom většina rostoucích firem v Česku. O kvalitní pracovní sílu svádějí při rekordně vysoké zaměstnanosti stále tvrdší boj, ve kterém je jednou z hlavních zbraní zvyšování mezd.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.