„Odvětví platebních nástrojů pro mobilitu, tzv. fleetové karty, dosud dominovaly velké olejářské firmy. Produktový vývoj se však díky novým technologiím a očekávání zákazníků natolik zrychluje, že šanci na úspěch mají jen úzce specializované agilní společnosti s nejlepšími týmy,“ říká Martin Vohánka, generální ředitel W.A.G payment solutions a dodává: „Jsme hrdí na to, že Klaus a Andrew budou spolu s námi naplňovat vizi stát se předním světovým poskytovatelem unikátních produktů pro efektivní mobilitu osob a nákladu.“  

Klaus Burkart přináší bohaté zkušenosti z oblasti řešení mobility pro dopravní společnosti. Za svou kariéru pracoval v mnoha evropských zemích a také v Číně, a to na pozici Senior Executive se specializací na správu aktiv, vracení DPH a bezhotovostní platební řešení pro dopravní společnosti. Před nástupem do W.A.G. působil osm let na různých pozicích v německé společnosti DKV, mimo jiné i jako viceprezident pro oblast Eurasie. V minulosti byl také součástí Transamerica Leasing. Nyní vede středisko sdílených služeb, které je zodpovědné za široké spektrum firemní agendy a to v oblasti HR, informačních technologií, Operations a Facility Engineering.

Andrew Chamberlain působil posledních pět let jako Global Chief Technological Officer ve společnosti WEX, která je jedním z lídrů v oblasti platebních řešení na americkém trhu. Předtím byl více než 20 let součástí společnosti American Express, a to v Evropě i v New Yorku. Je mimořádně zkušeným manažerem v oblasti informačních technologií a obchodu s důrazem na velké transformační projekty v  rámci globálních společností. Při vedení mezinárodních týmů tak získal nejen cenné multi-sektorové zkušenosti, ale pod jeho vedením vznikly i vysoce účinné programy, které přinesly pozitivní výsledky v rámci organizační efektivity a růstu tržeb.

 

Související