Při výběru pracovního počítače už nejsou tak důležité jeho výkonnostní parametry, protože na kancelářské úlohy dnes postačí každý běžný počítač. O to podstatnější jsou ale další nezbytná zařízení ovlivňující každodenní pracovní výkon. Vedle klávesnice a myši jde především o monitor počítače. Externí monitor je nedílnou součástí stolního počítače, ale často se používá i ve spojení s notebooky. Důvodem je nejen menší úhlopříčka a nižší rozlišení displejů notebooků, ale také neergonomické umístění obrazovky notebooku. Je namáhavé dívat se celou pracovní dobu šikmo dolů na pracovní stůl, správně by měl být monitor počítače umístěn ve výšce očí.

"Externí monitory jsou u nás součástí každého pracovního místa stejně jako externí klávesnice a myš. Naši zaměstnanci ve většině případů používají dva monitory − jeden je součástí notebooku a druhý je externí. Někteří technici využívají dokonce tři monitory," říká Ondřej Švrček, generální ředitel společnosti Neogenia. Že je externí monitor prakticky nezbytným doplňkem přenosného počítače, potvrzuje i Vít Krčmář, jednatel společnosti Promoteri.eu: "Hlavně při manipulaci s financemi se u nás údaje kontrolují křížově − v CRM systému, účetním programu a zápisem v kontrolní tabulce. To by na jednom monitoru trvalo velmi dlouho a bylo by to nepřehledné."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.