Před 20 lety seděl Jan Školník v autě a po klikatých cestách mířil do česko-polského pohraničí. První cesta z Prahy do Broumova se zdála nekonečná. Bylo mu 24 let, když společně s otcem koupil továrnu na výrobu filtračních a izolačních materiálů. "Bylo štěstí, že jsem se rozhodl do toho jít předtím, než jsem závod poprvé navštívil," vzpomíná dnes již generální ředitel a spolumajitel společnosti Hobra − Školník na dobu, kdy opustil teplé místo v metropoli a odešel žít do srdce Broumovského výběžku.

Tehdy ještě netušil, jak moc mu místní lidé a syrová krajina přirostou k srdci. "Broumovsko má silný genius loci a romantický charakter," říká 44letý podnikatel, který zároveň vrací život do regionu, jenž byl kdysi centrem vzdělanosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.