Podle dosavadních statistických údajů se Izrael v letošním roce stane po USA a Číně třetím nejvýznamnějším mimoevropským exportním trhem Česka. Přitom co do rozlohy a počtu obyvatel je směšné srovnávat Izrael s těmito velmocemi. Dynamický izraelský trh evidentně české exportéry láká. Tam získané reference platí podle Branislava Gála, vedoucího obchodně-ekonomického úseku českého zastupitelského úřadu v Tel Avivu, na celosvětových trzích. "Podaří-li se české firmě vyvézt do Izraele technologie s vysokou přidanou hodnotou, svět to zaregistruje. Stejně tak není tajemstvím, že pro celý blízkovýchodní region je v oblasti zemědělství Izrael velkou inspirací. A nemůže být lepší reference, než že si pořídí něco u českých dodavatelů izraelská armáda," vypočítává Gál. V Izraeli pobývá pracovně tři roky a může zemi porovnávat z předchozích evropských působišť ve Francii, Finsku, Velké Británii a Pobaltí. "Izraelci jsou v mnoha ohledech efektivnější, ­orientují se na výsledek, umějí se rychle rozhodovat, lépe dokážou, a to nejen v obchodních záležitostech, vyčlenit podružné problémy a zabývat se podstatnými věcmi," míní obchodní rada z Tel Avivu.

Gál přiznává, že Izraelci jsou vnímáni jako tvrdí obchodníci, kteří pro sebe dokážou vyjednat velice výhodné ceny. Jejich analytické schopnosti, podnikatelské dovednosti a zahraniční exponovanost činí z Izraelců pragmatické a schopné manažery a obchodníky. Na druhé straně se podle Gála odvděčí vysokou mírou profe­sionality a spolehlivosti.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.