Pokud bychom měli vybrat nějaké slovo, či lépe zkratku, která symbolicky charakterizuje české podnikatelské prostředí na přelomu letošního roku, je to jistě EET. A nejde teď ani tak o to, jestli je elektronická evidence tržeb "obávaná", "zatracovaná", nebo naopak poctivým podnikatelům v Česku prospěje. Jak se totiž ukazuje v praxi i při výrobě tohoto prosincového čísla přílohy Podnikání, rozruch kolem EET připomíná jeden zásadní a obecný problém − nestabilitu podnikatelského prostředí.

Rádi bychom přinesli přesný a přehledný seznam změn, které české podnikatele v příštím roce (či jeho prvních měsících) čekají. Jenže to se ukázalo jako téměř nesplnitelný úkol − zákonodárci zkrátka ještě nerozhodli. Anebo budou v závěru letošního roku jednat o výjimkách a úpravách, jako právě u EET. Podobně je zatím stále v přípravě třeba i novela zákona o DPH. Proto ne na konci textu, ale už zde za redakci našeho magazínu přeji všem podnikatelům do roku 2017 především pár měsíců jistoty, kdy budou vědět, co je z hlediska zákonů a nařízení skutečně čeká a nemine! My jim nabízíme co možná nejaktuálnější přehled chystaných důležitých změn.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.