Pokud bychom měli vybrat nějaké slovo, či lépe zkratku, která symbolicky charakterizuje české podnikatelské prostředí na přelomu letošního roku, je to jistě EET. A nejde teď ani tak o to, jestli je elektronická evidence tržeb "obávaná", "zatracovaná", nebo naopak poctivým podnikatelům v Česku prospěje. Jak se totiž ukazuje v praxi i při výrobě tohoto prosincového čísla přílohy Podnikání, rozruch kolem EET připomíná jeden zásadní a obecný problém − nestabilitu podnikatelského prostředí.

Rádi bychom přinesli přesný a přehledný seznam změn, které české podnikatele v příštím roce (či jeho prvních měsících) čekají. Jenže to se ukázalo jako téměř nesplnitelný úkol − zákonodárci zkrátka ještě nerozhodli. Anebo budou v závěru letošního roku jednat o výjimkách a úpravách, jako právě u EET. Podobně je zatím stále v přípravě třeba i novela zákona o DPH. Proto ne na konci textu, ale už zde za redakci našeho magazínu přeji všem podnikatelům do roku 2017 především pár měsíců jistoty, kdy budou vědět, co je z hlediska zákonů a nařízení skutečně čeká a nemine! My jim nabízíme co možná nejaktuálnější přehled chystaných důležitých změn.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 30 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.