Plechová karoserie, malá kola a spartánský plastový interiér. Tak si lidé často představují užitkové vozy. Přitom to už neplatí, jak ukazuje aktuální trend mezi dodávkami a pick-upy. Letos se na českém trhu objevilo hned několik modelů, které si v ničem nezadají s běžnými osobními automobily. Výrobci se víc zaměřili na komfort posádky i bezpečnostní výbavu.

Chtějí tak podpořit zájem, který od dob ekonomické krize pozvolna stoupá. Z dat Sdružení dovozců automobilů vyplývá, že loni se na českém trhu prodalo přes 17 tisíc lehkých užitkových aut. Za prvních letošních 10 měsíců to bylo téměř 16 tisíc. Rok 2016 tedy s nejvyšší pravděpodobností překoná ten předchozí.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.