Americké muslimce somálského původu Halimě Adenové se podařilo probojovat do finále soutěže krásy Miss Minnesota, aniž se musela vysvléci do plavek či sundat hidžáb, který zakrývá vlasy a krk. Adenová je první, kdo něco takového dokázal. Ona sama tvrdí, že je to pro ni příležitost ukázat, kým vlastně je. V tom, že krása je v duši, má bezpochyby pravdu. Nicméně Helena Trojská nevstoupila do dějin kvůli duši, stejně jako se výdělky andílků Victoria Secret neodvíjejí od úrovně měření inteligence či emocí. Ano, měření krásy pouze podle vzhledu je bezpochyby pomíjivé a nefér. Na druhou stranu povinné zahalování vyžadované muži rovněž nesvědčí o tom, že by tím, co hýbe světem, byla jen duše.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru