Prezidentovi Miloši Zemanovi se nelíbí, že soukromé školy mohou získat od státu až 90 procent prostředků, které dostávají školy veřejné. Při sobotní schůzce s ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD) si zároveň stěžoval na nabídku oborů, které soukromé školy ke studiu nabízejí. Podle něj je většina z nich humanitně zaměřená, přitom poptávka je po technicky vzdělaných lidech.

"Můj námět pro diskusi s paní ministryní bude spočívat v tom, zda by nebyla možná v rámci podpory technického vzdělávání určitá redistribuce dotací pro soukromé školy," řekl už v pátek Zeman s tím, že by technické školy byly oproti humanitním zvýhodněné.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.