Libor Winkler: Klíčová je kvalita a především lidé, kteří za jednotlivými projekty stojí

Nejdříve jsme s manželkou asi jako většina lidí spontánně při různých charitativních akcích věnovali menší částky peněz. První promyšlenější dárcovství byla a stále je naše podpora Adopce na dálku. Myslíme si se ženou, že žijeme v bohaté společnosti a náš stát má dostatek prostředků na to, aby řešil problémy sociálně slabších rodin, a proto jsme se tehdy rozhodli podporovat vzdělání dětí v opravdu chudých zemích světa. 

Libor Winkler
jarvis_58381a5b498e4aafcd7dd95e.jpeg

Předseda představenstva společnosti RSJ a odborník na kapitálové trhy, který svou profesní dráhu zahájil jako vědecký pracovník. V roce 2013 se stal mecenášem Nadačního fondu Neuron na podporu vědy. Ze svých soukromých zdrojů dlouhodobě podporuje kromě vědy také rozvoj českého umění.

Jakmile jsme si mohli dovolit darovat větší částky, tak jsme naši podporu v sociální oblasti rozšířili. Stále však sledujeme základní pravidlo, aby podpora pomáhala lidem, kteří se sami aktivně snaží překonat překážky, jimž musí čelit. Podporujeme například přes jednu nadaci děti opouštějící dětské domovy nebo nadace, které se starají o lidi bez domova. Ne však tím, že jim házejí peníze do klobouku, ale snaží se o jejich aktivní zapojení do normálního života.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.