Od minulého týdne se ruští uživatelé sociální sítě LinkedIn nemohou připojit ke svým účtům. Přístup jim zablokovaly ruské úřady na základě rozhodnutí moskevského soudu. Ten svůj výrok odůvodnil tím, že služba uchovává osobní údaje ruských občanů v zahraničí. Stejně se ovšem chová i Google, Facebook nebo Twitter. I ty mohou ruské úřady brzy blokovat.

Příslušný zákon 97-FZ je lépe známý jako zákon Iriny Jarovové, podle vládní poslankyně, která ho navrhla. Přikazuje všem internetovým službám uchovávat data ruských občanů na serverech v Rusku. K datům se tak mohou lépe dostat ruské tajné služby. Navíc si hned několik polostátních i soukromých společností brousilo zuby na vybudování a provoz datacenter, která by v takovém případě byla nezbytná.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.