Tady ty jsme sázeli s našima, ukazuje na řadu vzrostlých stromů na písnickém sídlišti Petr Kuriščák. Společně se svými rodiči se sem nastěhoval hned po dokončení jejich panelového domu na jaře 1987. Podmínkou pro to, aby podnikový byt člověk získal, bylo, že v podniku odpracoval 10 let. A také 300 brigádnických hodin. "Třeba ty obrubníky, ty jsme dělali taky my," vzpomíná Kuriščák.

Majitel rozsáhlého areálu, společnost ČEZ, chce všech 739 bytů a téměř 74 tisíc metrů čtverečních pozemků prodat. Soutěž, kterou vyhlásil na konci června, ale se zájmem zdejších obyvatel de facto nepočítala. Termíny pro podání nabídky stíhají pouze velcí hráči na trhu. Původně se zájemci mohli hlásit do půlky října, poté ČEZ lhůtu prodloužil do 2. prosince.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.