Jedna z nejznámějších německých rockových formací Rammstein zahraje 28. května příštího roku v Praze.

Šestičlenná skupina se do české metropole vrátí pět a půl roku po svém posledním vystoupení. Tentokrát se představí pod širým nebem ve vršovické Eden Aréně. V úterý o tom informovala pořadatelská agentura Live Nation.

Lístky na koncert budou v předprodeji od tohoto pátku, jejich cena se má pohybovat od 1490 do 2250 korun.

Kapela Rammstein hrála v Praze poprvé počátkem 90. let, kdy si o světové proslulosti ještě mohla nechat zdát. Naposledy řečení Ramštajni v české metropoli vystoupili v listopadu 2011, kdy se svou hlučnou a ohnivou show vyprodali libeňskou O2 arenu. Na stejném místě hráli také na podzim 2009.

Rammstein roku 1994 založili hudebníci pocházející z východní části Německa. Svými kontroverzními skladbami i prezentací si vydobyli světovou popularitu. Členy kapely jsou Till Lindemann, Christian Lorenz, Christopher "Doom" Schneider, Richard Kruspe, Paul Landers a Oliver Riedel.

Název sestavy připomíná město Ramstein, kde se koncem 80. let během letecké přehlídky stala tragická nehoda, při níž zahynuly desítky lidí.

Tvrdá hudba Rammstein ve spojení s německými texty u posluchačů často vyvolává mrazení v zádech.

Poté, co slavný americký režisér David Lynch zařadil skladby Rammstein na soundtrack ke svému filmu Lost Highway, začala kapela slavit úspěch také v USA.

Debutové album Herzeleid vydala roku 1995, desku Sehnsucht o dva roky později. Třetí album Mutter vyšlo v roce 2001. Následovaly nahrávky Reise, Reise a Rosenrot a DVD Völkerball. Zatím poslední řadové album Liebe ist für alle da pochází z roku 2009.

Související