Majetek používaný pro podnikatelskou činnost je možno plně daňově odpisovat, a to i v situaci, kdy je částečně nevyužíván či nemůže sloužit k dosahování zdanitelných příjmů. Správci daně v některých případech zpochybňovali možnost uplatnění plných daňových odpisů v situaci, kdy majetek nebyl nebo nemohl být používán pro dosahování zdanitelných příjmů.

Příkladem z naší praxe byl lyžařský vlek, který byl uveden do užívání 15. prosince, avšak do konce kalendářního roku nenapadl sníh, takže nebyl využíván pro získání zdanitelných příjmů poplatníka ve zdaňovacím období. Správce daně pak zpochybňoval uplatnění daňových odpisů v tomto roce.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.