Od privatizace v 90. letech Praha nezažila tak velké majetkové změny, jaké chystá nyní. Hlavní město chce plně ovládnout firmy, které jsou pro chod metropole klíčové. Jde třeba o dodávky vody, elektřiny nebo svoz odpadu. Pokud by se Praze podařilo získat všechny podniky, které si určila, zaplatí za ně desítky miliard korun.

"Určitě by pro město bylo dobře, kdyby mělo stoprocentní vlastnictví ve strategických firmách," řekl v rozhovoru pro HN radní Karel Grabein Procházka, který je zodpovědný za majetek města.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.