Podnikatelé, kteří se dostanou do finančních problémů, mají šanci na větší ochranu před hrozícím bankrotem. Evropská komise žádá, aby byly země Evropské unie mírnější na ty firmy, které mají obtíže splácet své dluhy.

"V řadě států převládá tlak na to, aby společnosti, které se dostanou do finančních těžkostí, zbankrotovaly, místo aby mohly svoje dluhy co nejdřív restrukturalizovat," píše komise v návrhu, který zveřejní v úterý a jejž mají HN k dispozici. Česká eurokomisařka Věra Jourová, která návrh předkládá, se inspirovala Spojenými státy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.