Suse kupuje od společnosti it-novum nástroje pro správu úložišť openAttic

Společnost Suse od německé firmy it-novum koupila nástroje pro správu softwarově definovaných úložišť, včetně systému openAttic založeného na open source bázi Ceph. Jde o první technologickou akvizici společnosti Suse, která má podpořit její organický růst na trhu v této oblasti.

Díky akvizici může Suse lépe využívat openAttic jako základní systém pro správu úložiště Suse Enterprise Storage a dodávat na trh jednodušší, cenově výhodnější produkt pro správu úložišť v korporátním prostředí. Spolu s akvizicí k Suse ze společnosti it-novum také přešel tým zkušených inženýrů na poli open source.

 

Nová verze Suse Enterprise Storage 4 pak pomůže zákazníkům vyřešit problémy s ukládáním dat

Jde o další novinku z konference SuseCon 2016. Nová verze softwarově definovaného úložiště Suse Enterprise Storage 4 je založena na technologii Ceph. Produkt je určený společnostem podnikajícím v oblastech s vysokými nároky na data a regulaci provozu nebo pro zákazníky, kteří potřebují vysoce škálovatelné a odolné řešení pro ukládání dat.

Suse Enterprise Storage 4 představuje první nasazení technologie CephFS. Mezi hlavní benefity nové verze produktu patří právě využití openAttic, systému pro správu úložiště s pokročilým grafickým rozhraním, které umožňuje zjednodušit ovládání a zvýšit úspornost ukládání dat.

 

Suse Linux Enterprise Server s názvem Suse Linux Enterprise 12 Service Pack 2

Společnost Suse na konferenci SuseCon 2016 také představila nejnovější verzi svého opensourceového operačního systému Suse Linux Enterprise Server s názvem Suse Linux Enterprise 12 Service Pack 2.

Klíčovým přínosem nové verze pro zákazníky má být možnost lépe inovovat, zvýšit spolehlivost systému a lépe se adaptovat na nové technologie. Mezi základní vylepšení patří například certifikace FIPS 140-2, která odpovídá vysokým nárokům na bezpečnost ve vládních organizacích a u zákazníků v oblasti finančnictví. Další novinkou je podpora systémů založených na architektuře ARMv8-A včetně podpory Raspbery Pi3, čímž se Suse Linux Enterprise 12 SP 2 stává jedním z prvních komerčně dostupných linuxových platforem pro tuto architekturu.

 

 

Související