Americká nadnárodní společnost General Electric už není akcionářem Monety Money Bank. Prodejem zbývajícího, osmnáctiprocentního podílu završila proces, který začal letos na jaře uvedením akcií na pražskou burzu. Již před vstupem Monety na trh General Electric v prospektu investory informovala, že jejím cílem je prodat celý podíl v bance.

GE tento týden prodala 92,2 milionu kusů při ceně 81 korun za akcii, tedy s přibližně pětiprocentní slevou oproti úterní zavírací ceně. Prodejem získala zhruba 7,5 miliardy korun. Slevou se snažila nalákat investory k nákupu většího balíku akcií. V průběhu středečního obchodování na ni akcie zareagovaly poklesem a nakonec uzavřely obchodování levnější o 1,76 procenta, tedy na ceně 83,55 koruny.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.