Američtí zákazníci, kteří si koupili levný telefon BLU R1 HD s operačním systémem Android, dostali navíc nečekaný dárek: v telefonu je "neviditelný" program, který každých 72 hodin hlásí do Číny, kam volali, obsah jejich SMS zpráv a také polohu.

Podle výrobce, americké firmy BLU Products, se ukládání dat o zákaznících na čínských server týkalo 120 tisíc telefonů. Společnost už v nich aktualizovala software, aby tomu zabránila. Stejný program jako telefony BLU ale obsahuje 700 milionů zařízení po celém světě od mobilních telefonů po auta.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.