Na rušné třídě jednoho z největších japonských měst, Fukuoky, se v pondělí 8. listopadu ráno propadla zem a vznikl velký kráter o hloubce zhruba 20 metrů. O týden později, sedmi dnech usilovných prací, jež probíhaly ve 24hodinovém rytmu, na stejném místě jezdí doprava a po kráteru není ani stopy. Video, které ukazuje průběh prací, by se mělo stát pro členy české vlády povinné.

Za stejnou dobu, kdy se Japoncům podařilo vrátit vše do původního stavu, by se v Česku nesešla ani komise, natož aby někdo dokázal vypsat výběrové řízení na opravu jámy. Protože díra v zemi je, jak známo, pro Čechy posvátná. Často i ta, o kterou nikdo nestojí.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru