Ve chvíli, kdy zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange vyslýchá švédská šéfprokurátorka Ingrid Isgrenová, zda jeho intimní setkání s dvojicí Švédek v roce 2010 bylo dobrovolné, či násilné, Assangeho kocour má jiné starosti. S 22 tisíci následovníky na Twitteru musí dbát o svoji dobrou pověst i svůj vzhled. Vázanka a bílý límeček je v případě návštěvy ze Švédska nutností.

Samotný Julian spíše než o svůj vzhled bojuje zavřený na ekvádorské ambasádě v Londýně o život. Člověk, který napomohl zveřejnění na čtvrt mi­lionu tajných dokumentů, včetně soukromých e-mailů šéfů Demokratické strany USA, teď obhajuje svůj postoj nebo poleh ve Švédsku. Když na to přijde, je lepší být kocourem. Třeba i v kravatě.

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru