Ceny elektřiny v letošním roce létaly jako na horské dráze a mnoha obchodníkům i spotřebitelům pořádně zamotaly hlavu. Trading polostátní firmy ČEZ sice na velkých výkyvech vydělal přes miliardu korun, samotná firma, která je na prodeji vyrobené elektřiny závislá, ale musí hledat i jiné cesty, jak se s nimi vypořádat. Stejně tak řada spotřebitelů.

Výkyvy na burze jsou přitom obrovské. Ještě na začátku letošního roku stála jedna megawatthodina asi 30 eur. Následoval jarní propad ceny až téměř k 20 eurům a nyní cena opět vyskočila o dvě třetiny až na 35 eur.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.