Vládu staronového španělského premiéra Mariana Rajoye čeká první velká zkouška. V parlamentu musí prosadit rozpočet na příští rok. Jenže to nebude nijak snadné. Rajoyova Lidová strana nemá v zákonodárném sboru potřebnou většinu a opozice s dalšími úsporami, které premiér potřebuje přijmout, nesouhlasí. Pokud se mu rozpočet nepodaří prosadit, hrozí zemi předčasné volby.

Rajoy řídil i dvě předchozí vlády, království provedl hlubokou hospodářskou krizí s pomocí citelných škrtů. Jeho třetí kabinet získal důvěru v parlamentu až na konci října. Hlasování se zdržela hlavní opoziční strana − socialisté. Ti už nechtěli riskovat další měsíce nejistoty ani předčasné volby, a proto se raději zdrželi hlasování. Rajoy tak mohl začít vládnout.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.