Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier vyrazil do boje proti svým názorovým oponentům uvnitř ČSSD. Právě oni prý tlačí na jeho konec ve vládě: "Po mém sesazení nejvíce volají pučisté z Lán jako Jeroným Tejc nebo Jiří Zimola nebo ta pražská mafie. Třeba Miroslav Poche, který se proslavil tím, že se přiznal k praní peněz, nebo za podvod pravomocně odsouzený Karel Březina. Oba se přiznali, že už v pondělí zapíjeli mé odvolání," řekl HN Dienstbier. Jestli už mu pre­miér potvrdil, že ve vládě skončí, ale nechtěl komentovat.

S kritikou Sobotkovy avizované obměny kabinetu přišel také spolek uvnitř ČSSD − Idealisté. "Současné jednání předsedy ČSSD vnímáme jako vyvrcholení dlouhodobé krize. Kroky premiéra se zdají být nekoncepční a ohrožují dobré fungování a obraz sociální demokracie," napsali Idealisté ve veřejném prohlášení. Podle nich hrozí, že ČSSD bude následovat osud ODS, která z lídra pravice klesla až k pětiprocentní volební hranici.

Zatím jste si přečetli 80 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.