K vítězství Donalda Trumpa podle všeho hodně pomohly nešťastné e-maily Hillary Clintonové z doby jejího působení jako ministryně zahraničí. Ať už ve snaze vyhnout se zákonu o svobodném přístupu k informacím, nebo čistě z pohodlnosti používala pro pracovní komunikaci svůj vlastní soukromý poštovní server. Přes něj pak odesílala i přijímala data s maximálním stupněm utajení, přestože tuto komunikaci server nedokázal správně zabezpečit. FBI nejprve dala od vyšetřování ruce pryč; tento krok mnozí označují za bezprecedentní. Jiní provinilci šli na léta do vězení i za menší prohřešky. Pár dnů před volbami FBI vyšetřování zase obnovila − v kroku, který mnozí (zpravidla jiní než v předchozí větě) označují za bezprecedentní zásah do politiky.

Podruhé zasáhla volby kybernetická bezpečnost ve chvíli, kdy byla zveřejněna obrovská hromada informací z Democratic National Committee získaných při hacknutí systémů tohoto orgánu Demokratické strany. Obecně se soudí, že za útokem jsou státem podporovaní hackeři z Ruska.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru