Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček slavil včera ve sněmovně úspěch. Prosadil své dvě důležité novely zákonů. Když si pak rozjařeně pochvaloval, jak novinky pomohou českým lékařům i pacientům, rozhodně nepůsobil jako ministr, o němž se v posledních dnech hovoří jako o adeptovi na odvolání.

Prvním ze zákonů, jejichž změnu včera poslanci odhlasovali, upravuje vzdělávání mladých lékařů v období mezi promocí a atestací ve vybrané specializaci. Novela podle Němečka systém vzdělávání českých lékařů zafixuje a stabilizuje. Už nebude možné skladbu oborů snadno měnit vyhláškou. "Je to teď pevně dáno v zákoně. Lékaři budou mít jistotu, když se zapíšou do nějakého oboru, že se nebude každou chvilku měnit," vysvětlil ministr.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.