Prezidentem USA se stal neotřelý sexista. Volební souboj odstartoval útokem na novinářku, že má premenstruační syndrom, byl opakovaně obviněn ze sexuálního obtěžování. Voličky ale neodradil, naopak je přetáhl své protikandidátce Hillary Clintonové.

Kampaň Donalda Trumpa byla na ženské otázce postavena hned několikrát. Trump vrátil téma potratů na prominentní pozici politické diskuse a dokázal jedno ze základních ženských práv vrátit o dekády zpět. Zapadalo to do jeho celkového obrazu žen. Ve světě mediálního a zábavního průmyslu sázel Trump vždy na ženskou krásu a přívětivost a mužskou slabost pro ni. Tuhle doktrínu využil jako efektivní nástroj ostrakizace svých protivníků. Neschytaly to jen ženy, které jej nařkly ze sexuálního obtěžování, protože by si je "opravdu nevybral". Sexismus byl v jeho mediálních výstupech několikrát povýšen na salonní vtípek charismatického mocného muže, který je prostě takový, a nic na tom přece není. Naopak, se díky tomuto stal jedním z lidu, podobně jako kdysi G. W.  Bush, když přiznal své mladické pletky s marihuanou.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru