Sedmnáctého listopadu 1989 měl Petr Pánek zrovna noční směnu ve Vítkovické ocelárně. Věděl, že v Praze se má něco dít, takže si po práci pustil Svobodnou Evropu. Hned následující den svolal své známé, kterých měl v ocelárně spoustu.

"Ve Vítkovicích jsem se různě angažoval, třeba peticí Několik vět. Bylo to velmi zábavné, abych nenakazil jedno pracoviště, přehazovali mě z místa na místo. Takže jsem nakonec mohl nakazit všechny," směje se dnes devětačtyřicetiletý Pánek, díky němuž se v Česku začaly lépe učit moderní dějiny.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.