Tomio Okamura je zpět. Může se nám to stokrát nelíbit, ale nemá příliš smyslu dál popírat realitu. Okamurovo rok staré hnutí Svoboda a přímá demokracie uspělo v krajských volbách. Nyní už podle druhého průzkumu je SPD nad pětiprocentní hranicí podpory a získala by poslanecká křesla. Necelé dva roky trvalo bláhové přehlížení tuzemské krajně pravicové scény, že se nedokáže po rozpadu původního Okamurova hnutí Úsvit dát dohromady. Už to neplatí. Okamura vstal z popela a je potřeba se podle toho zařídit.

Když před dvěma lety oblepoval Okamura republiku plakáty, kde bílé ovečky vykopávají tu černou z vlajky České republiky, byl na vrcholu své moci. Ve sněmovně se před pár měsíci zabydlelo čtrnáct poslanců Úsvitu. Samotné hnutí mělo devět členů, které Okamura spolehlivě ovládal, a mohl tak nerušeně hospodařit s tučným státním příspěvkem. A možností ke strašení obyvatel Česka bylo také více než dost. Prostě ideální situace.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru