Když něco ne zcela funguje, je dobré uvažovat o změně. Současně je ale třeba mít na paměti, že nedobře provedená změna může vést i k horšímu. Je kupříkladu spousta takových, kteří se v naději na lepší příští rozvedli, pořídili si takříkajíc nový model a zanedlouho bědovali: "Že já jsem to nenechal/nenechala tak, jak to bylo…!"

Přesně do takového rizika jde Bohuslav Sobotka, když nyní oznamuje, že si pořídí nové ministry. Na jednu stranu je zřejmé, že něco udělat musí. Prohrál krajské volby, sněmovní jsou na krku, a jestli se něco zásadního nestane, vyběhne s ním Andrej Babiš tak, že se zastaví až v rodné Telnici a bude rád, když mu spolustraníci dovolí, aby si v Lidovém domě aspoň sbalil věci. Jenže otázkou je, zda zrovna změny ve vládě jsou tou správnou obranou před naplněním truchlivého scénáře.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru