Po 18 letech, kdy se o konci vepřína v Letech u Písku vážně hovoří, to konečně vypadá na dohodu. Zdaleka ale ještě nejsme u konce. Na místě bývalého koncentračního tábora, kterému by slušelo pietní místo, se stále krmí vepři. A majitel po právu nechce znehodnotit svůj majetek. Vláda si však konečně alespoň nechá vypracovat znalecký posudek, na kolik by výkup vepřína přišel. Je neuvěřitelné, že takový dokument tu není už od roku 1998, kdy tehdejší ministr Vladimír Mlynář silácky vyhlašoval, že výkrmna bude do několika měsíců zdemolována.

Nyní je snad už konečně vše na dobré cestě. Paradoxně nejvíce tomu asi pomohl zářijový blábol ministra financí Andreje Babiše, že nešlo o žádný koncentrák. Nyní si tak dost dobře nemůže dovolit nedat miliony na výkup, aby nevypadal jako popírač romského holokaustu.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru