Málokoho by napadlo spojovat textilní firmu Atex, sídlící v rodinném domku v brněnských Řečkovicích, s úspěchy olympijského veslaře Ondřeje Synka nebo biatlonistky Gabriely Koukalové. Právě pro ně ale Atex, vedený Alenou Fridrichovou a jejími dvěma syny, už přes dvacet let vyrábí sportovní dresy. V nich kromě českých sportovců závodí i reprezentanti Slovenska, Běloruska nebo Nového Zélandu.

Rodinný podnik Alena Fridrichová zakládala s bývalým manželem v roce 1992 jako dámské krejčovství. "Můj tehdejší muž byl ale bývalý profesionální cyklista, a tak mě přivedl na nápad šít sportovní dresy," vysvětluje Fridrichová. Záhy také přišla na to, že její krejčovství může jen stěží konkurovat levné asijské konfekci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Rodinná textilní firma Atex z Brna vyrábí sportovní oblečení pro české olympijské biatlonisty nebo veslaře.
  • Společnost v roce 1992 založila švadlena Alena Fridrichová, která ji dnes vede s dvojicí svých synů.
  • Sportovní oblečení na míru dodává také koloběžkářům nebo horským vytrvalostním běžcům.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.