Společné projekty Číny a zemí střední a východní Evropy bude financovat nový investiční fond, oznámil o víkendu v lotyšské Rize čínský premiér Li Kche-čchiang.

Do společnosti SINO-CEEF Holding bude zapojena Čína, Česká republika, Polsko a Lotyšsko, prohlásil po zasedání premiérů zemí takzvané platformy 16 + 1, která sdružuje 16 středo- a východoevropských postkomunistických států od Balkánu po střední Evropu spolupracujících s Čínou. Její součástí je také Česko. Bližší podrobnosti premiér Li ani nikdo z dalších představitelů neuvedl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Čína, Česko, Lotyšsko a Polsko vytváří miliardový investiční fond na podporu spolupráce Pekingu s východní Evropou.
  • Jeho vznik oznámil o víkendu v lotyšské Rize čínský premiér Li Kche-čchiang.
  • "Je možné, že některé soukromé firmy z Česka se budou podílet na financování tohoto fondu," řekl premiér Bohuslav Sobotka.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.