Na hypotékách mají Češi napůjčováno rekordního tři čtvrtě bilionu korun, na nových úvěrech má letos poprvé padnout hranice 200 miliard. Hypotéky jsou nejlevnější v historii, zájem o koupi bytů roste, stejně tak jejich ceny. Tohle všechno už ale podle šéfa UniCredit Bank Jiřího Kunerta nebude trvat dlouho. "Příští rok očekávám, že hypoteční trh klesne možná až o deset procent," odhadl Kunert v rozhovoru pro HN.

Hlavní důvody jsou podle něj dva: přísnější pravidla pro poskytování hypoték, která prosadila Česká národní banka. Podle Kunerta ale hlavně to, že výrazně ubude lidí, kteří na úvěr na bydlení dosáhnou. V současnosti jej splácí už téměř 600 tisíc Čechů − a jen letos jich přibylo už 75 tisíc.

"Hypotéku už má skoro každý, kdo má na to příjem. Pokud nedojde k dalšímu významnějšímu růstu mezd, tak je složité, aby na ni dosáhlo více lidí," prohlašuje šéf UniCredit Bank.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle šéfa UniCredit Bank Jiřího Kunerta končí období levných hypoték a rekordního množství peněz půjčených na úvěrech.
  • Hlavní důvody jsou dva: přísnější pravidla pro poskytování hypoték, která prosadila Česká národní banka.
  • Podle Kunerta ale bude hrát roli hlavně to, že výrazně ubude lidí, kteří budou úvěr na bydlení potřebovat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.