Vláčný, čerstvě upečený chléb právě vyjíždí z rozpálené etážové pece. Má nazlátlou kůrku a lákavou vůni. Upečen byl podle tradiční receptury − bez konzervantů a zbytečných dochucovadel v pelhřimovské pekárně Adélka. Už po dvě generace patří rodině Ladislava Teislera, který si krátce po sametové revoluci otevřel řemeslnou cukrářskou dílnu v garáži rodinného domu. Čtvrtstoletí nato jeho rodina provozuje největší pekárnu v regionu, kterou její zakladatel pojmenoval podle své oblíbené klavírní skladby "Balada pro Adélku". Pekárna je vybavena nejmodernějšími výrobními technologiemi a zaměstnává bezmála 300 lidí.

Podniku, který je od roku 1996 akciovou společností, dnes šéfuje syn zakladatele Roman Teisler. V pozicích výrobní a obchodní ředitelky mu sekundují jeho dvě sestry Markéta Štěpáníková a Nikola Nentvichová. "Otec už deset let do běžného provozu firmy nezasahuje. Zabývá se technickým rozvojem a novými stavbami. Více než na obchod se vždy zaměřoval na výrobu. Když s příchodem konkurence v podobě velkých pekárenských celků a mrazíren pečiva začaly obchodní vztahy hrubnout, přenechal řízení nám. Stále je ale hlavním majitelem," vysvětluje současný generální ředitel Roman Teisler.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.