Dokážete se zamilovávat do domů?

Do všeho. Do domů, měst, květin, pohoří, řek, lidí. Všechno, co mě obklopuje a utváří můj život, tak do toho se zamilovávám.

Mění se v tomhle nějak váš vkus?

Chtěl bych odpovědět, že ne, ale pravda je, že se proměnil. V mládí jsme v době normalizační šedi a panelákové průmyslové výroby milovali postmodernismus. To byl styl, který nám přišel velice zajímavý, protože v sobě spojoval různá tvarosloví, jež pro nás byla velice inspirativní. Po pár letech jsme ale zjistili, že to je cesta, která je formální a slepá tím, že si nedává žádné hranice. Nejhorší totiž je, když něco nemá hranice a omezení. A postmodernismus si omezení nedal, takže mohl jakoby splácat všechno dohromady. Výsledkem pak bylo spíš takové prázdné gesto.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.