Vypadá to jako hloupost, ale je to vážná věc. Lídr kapely U2, Bono Vox, se v anketě časopisu Glamour stal jednou z žen roku. Jeho angažovanost v boji za rovnost pohlaví a jejich šancí je prý už tak veliká, že si takový titul rozhodně zaslouží. I sám zpěvák a globálně proslulý aktivista bojující za lepší svět byl zpočátku zmatený, ale nakonec cenu s díky přijal, protože koneckonců "je to příležitost, jak říct, že boj o rovnost pohlaví nevyhrajeme, dokud jej muži nepovedou společně se ženami". Feminismus má šanci, soudí hudebník, jedině stane-li se součástí výbavy mužského duševního ustrojení. Zdali to platí i naopak, zatím nevíme. Budeme si muset počkat na volbu Muže roku. A modlit se, aby nevyhrála třeba Angelina Jolie…

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru