Provozovatelé restaurací a hotelů mají od včerejška k dispozici "ostrou" verzi elektronické evidence tržeb. Zatím je dobrovolná a zájem otestovat si komunikaci s finančním úřadem má jen málo podnikatelů. Povinná registrace všech vydaných účtenek je přitom čeká už od 1. prosince.

Jedním z prvních, kdo dobrovolně začali veškeré tržby evidovat na ministerstvu financí, je majitel penzionu Rudolf Korčák. "Vedly nás k tomu tři důvody. Chtěli jsme využít toho, že náš personál už umí systém ovládat. Chtěli jsme být první, a mít tak náskok před konkurencí," vysvětlil, proč se do testování pustil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.