Ukrajinští občané mají novou zábavu: zkoumat majetek politiků a státních úředníků. Výsledkem je spíše vztek, ukazuje se, že stát řídí kasta bohatých s neznámým původem majetku.

V neděli vypršela lhůta, do které všichni politici a vysocí státní úředníci museli elektronicky zveřejnit svá majetková přiznání. Nařizuje to zákon, jehož přijetí prosazovali hlavně aktivisté při podpoře Západu. Přijat byl až na druhý pokus v březnu. V srpnu se ho politici pokusili odložit podruhé, v platnost vstoupil až po hrozbě Mezinárodního měnového fondu, že by Ukrajina nemusela dostat další půjčku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.