A je to tady. V amerických volbách to už vypadalo, že Hillary Clintonové zbývá jen v klidu doplachtit k vítězství. Náhle, týden před hlasováním, je ale vše jinak. Pověstným "říjnovým překvapením" však není nějaký žolík z rukávu Donalda Trumpa. Je jím dopis ředitele FBI, v němž zákonodárcům oznamuje, že jeho úřad začal znovu vyšetřovat Clintonovou kvůli e-mailům, které coby ministryně zahraničí vyřizovala ze svého soukromého účtu hdr22@clintonemail.com − nikoli ze zabezpečeného státního serveru s doménou state.gov, jak jí to ukládal zákon.

Na vysvětlenou: tahle větev spletitého kandidátčina e-mailového příběhu nemá nic společného s e-maily, které ukradli ruští hackeři lidem z jejího nejužšího okruhu a nyní je po dávkách zveřejňuje server wikileaks.org. Ty jsou šťavnaté především tím, jak potvrzují, co se o Clintonové říká už dlouho. Že je cynická, oportunistická a nedůvěryhodná.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru