Když Jiří Brady během války kráčel v zástupu do práce po Osvětimi, všichni místní odvraceli oči.

Nyní, po více než sedmdesáti letech, se Brady alespoň na chvíli stal nejznámějším mužem Česka, kterého touží kdekdo poctít. Až na jednoho muže. Prezident Miloš Zeman jej odmítl vyznamenat údajně kvůli tomu, že se Bradyho příbuzný, ministr kultury Daniel Herman, sešel s dalajlamou. A z osmaosmdesátiletého pamětníka holokaustu se během pár dní stal jakýsi symbol, protiklad člověka, který sedí na Hradě.

Do Česka přiletěl Jiří Brady s manželkou Terezou v neděli večer z Portugalska, kde ho také dostihla zpráva o tom, že mu prezident avizovaný Řád T. G. Masaryka nepropůjčí. A to i přesto, že mu to podle jeho slov před dvěma týdny volal šéf hradního protokolu Jindřich Forejt. Hrad popírá, že by Brady na seznamu vyznamenaných kdy byl.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.