Podnikatelé, kteří do poslední chvíle věřili, že se jim podaří vyhnout elektronické evidenci tržeb, mají smůlu. Ministr financí Andrej Babiš na včerejší konferenci "Evidence tržeb v praxi", kterou v Kongresovém centru navštívilo 1200 podnikatelů, oznámil, že se žádnými změnami ani odklady už nemají počítat. "Na koalici jsme se jasně dohodli, že další výjimky už nebudou," řekl ministr financí.

Různým tlakům čelilo ministerstvo často, naposledy požadovali úlevy od elektronické evidence tržeb (EET) lékaři. Chtěli, aby se na ně nová povinnost nevztahovala, argumentovali tím, že někteří z nich přestanou nabízet služby typu potvrzení pro autoškolu nebo výpis ze zdravotní dokumentace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V nadcházející elektronické evidenci tržeb už nebudou žádné výjimky, oznámilo ministerstvo financí.
  • Po vzoru trhovců ji požadovali také lékaři, výjimku ale nedostanou.
  • Podnikatelé, kteří nekrátili své tržby, nemají podle ministerstva důvod ke zvyšování cen kvůli zavedení EET.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.