Zákon o obchodních korporacích se bude po necelých třech letech měnit. Plánuje to ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Podnikatelům má změna přinést méně byrokracie, navíc má zohlednit zkušenosti, které přinesla praxe. Nejvýraznější novinkou by mělo být zrušení funkce statutárního ředitele, což usnadní řízení firem. Podnikání by měly zjednodušit i další zásahy. Společnosti s ručením omezeným, které mají menší vklad než 20 tisíc korun, si například nebudou muset zřizovat zvláštní účet na splacení základního kapitálu. Usnadní se také komunikace se společníky po valné hromadě.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.