Prezident Miloš Zeman se Jiřího Bradyho rozhodl nevyznamenat údajně kvůli schůzce jeho příbuzného Daniela Hermana s dalajlamou. Jestliže Brady, který přežil holokaust, původně váhal, zda státní vyznamenání ze Zemanových rukou přijmout, nyní už o řád T. G. Masaryka nestojí vůbec.

Jedním z důvodů váhání podle něj byl nesouhlas s některými prezidentovými výroky. "Někdy říká věci, z nichž člověku vstávají vlasy hrůzou," popsal v rozhovoru s HN 88letý muž, který prošel za druhé světové války koncentračními tábory v Terezíně a poté i v Osvětimi, ale i tak zůstal životním optimistou. A o své životní zkušenosti, o lidských právech a toleranci přednáší po světě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.