Tolik pozornosti kolem sebe pamětník holokaustu Jiří Brady nečekal. Prošedivělého pána v proužkované košili čekaly v neděli večer na letišti v Ruzyni desítky novinářů. "Co říkáte tomu, že vám prezident nechce dát státní vyznamenání, o kterém jeho kancelář původně mluvila?" ptali se. "Překvapilo nás to. Česká republika je demokratická země, tohle jsme nečekali," komentoval Brady spolu s manželkou Terezou podezření, že mu Miloš Zeman odmítl propůjčit Řád T. G. Masaryka kvůli úternímu setkání jeho synovce, ministra kultury Daniela Hermana, s dalajlamou.

Do Česka přiletěl i přesto, že vyznamenání zřejmě nedostane. "Vždycky se sem rádi vracíme," ujišťoval klidným hlasem. Navštívit chce příbuzné v Novém Městě na Moravě, kde se narodil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.