Politici na veřejnosti jen málokdy ztratí hlas kvůli tomu, že se jim chce brečet. Výjimečný moment potkal kanadskou ministryni obchodu Chrystii Freelandovou. Téměř plakala, když říkala: "Evropská unie není schopná uzavřít mezinárodní smlouvu, a to ani se zemí, jako je Kanada, která s Evropou sdílí stejné hodnoty."

Freelandovou otřásl osud smlouvy CETA, tedy dohody o volném obchodu mezi zeměmi Evropské unie a Kanadou, kterou obě strany označují za nejmodernější dohodu o volném obchodu, již kdy vyjednaly. Slavnostní podpis ale stále blokuje Valonsko, jedna ze součástí federální Belgie. Belgická vláda sice dohodu podporuje, nemůže ji ale podepsat bez svolení všech belgických regionů. Valonský parlament hlasoval proti a své veto odmítá stáhnout.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.