Deset let trvající obchodní spor mezi tuzemskou energetickou jedničkou ČEZ a Sokolovskou uhelnou skončil. Obě firmy uzavírají probíhající soudní spory a přichází s novou smlouvou na dodávky hnědého uhlí pro ČEZ. Ten navíc prodává Sokolovské uhelné svoji elektrárnu v Tisové u Sokolova.

"Nová smlouva je podepsaná do roku 2025 a z naší strany se bude týkat odběru uhlí pro elektrárnu v Mělníce," řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle odhadů obchodníků s uhlím bude energetická společnost odebírat asi jen třetinu původních dodávek. Právě díky tomu, že se předáním zbaví zastaralé elektrárny v Tisové.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.