Na jaře se stal Lukáš Jícha největším exekutorem v Česku − vede Exekutorský úřad Přerov. A začal hned zostra: svého předchůdce obvinil z pokusu vyvést 300 milionů. Tím předchůdcem nebyl nikdo jiný než legenda mezi exekutory, obávaný Tomáš Vrána.

Nyní je to půl roku, co mladý právník Jícha převzal jako vítěz výběrového řízení vedení úřadu, přezdívaného továrna na exekuce − má nyní 190 zaměstnanců a řídí 100 tisíc exekučních případů.

A Jícha říká, že se snaží nebýt vůči dlužníkům tak tvrdý jako Vrána, o němž novináři často točili a psali reportáže jako o "králi exekutorů", který za sebou nechává zničené životy lidí. A jehož odstranění si jako jeden z cílů vytknul i ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.